KunstRom – Et sted der alle lykkes!
Da vi måtte avslutte prosjektet KunstRom midtveis, og avlyse utstillingen, har vi valgt å fullføre montering og dokumentering. Vi presenterer årets KunstRom – både prosessen og det ferdige resultatet – på nett.
Digital utstillingsåpning lørdag 28. mars kl. 12.00 – HER ».
Samtidig markerer dette åpningen av Fossekleiva kultursenter nye digitale plattform «Digitalt». Her kan du se presentasjoner av utstillinger og kunstnere med tilknytning til Fossekleiva kultursenter. Vi publiserer minst en ny video hver uke.
250 barnehagebarn og to kunstnere arbeider sammen i 2 1/2 uke.
Kunst er en måte å utforske verden på – både den som er inne i oss, og den som vi ser omkring oss. I KunstRom eksperimenterer barna med materialer og elementer innenfor en ramme av lek. I møtet med voksne kunstnere ivaretas barnas eget uttrykk og settes i en sammenheng som tilfører flere lag og gir en ny kontekst.
KunstRom er et sted for gjensidig inspirasjon og utfordring. Et sted der alle lykkes. Sammen med profesjonelle kunstnere skaper barnehagebarna i Svelvik en kunstutstilling du ikke har sett maken til!